Asetukset
Kirjaudu

Toimitusmaa

Kieli

TÄMÄ ON IVALO

IVALO on palkittu nousevan muodin kaikenkattava myyntialusta, joka tukee maailman nuoria ja nousevia suunnittelijoita. Sivuiltamme sekä sovelluksestamme löydät odottamattomia muotielämyksiä, jotka kestävät laadukkaina pitkään. IVALOn avulla löydät muotimaailman piilotetut timantit.

IVALO lanseerattiin lokakuussa 2016. Tällä hetkellä olemme kasvaneet kansainväliseksi tiimiksi täynnä muoti-intoilijoita sekä ohjelmoinnin asiantuntijoita, joiden elämäntehtävänä on kasvattaa muodin kestävää kehitystä.

Me tulemme mullistamaan muotiteollisuuden. Vastustamme voimakkaasti kertakäyttö- sekä massamuotia. IVALOn missio on yksinkertainen; tehdä kestävästä kehityksestä katu-uskottavaa sekä luoda upea yhteisö tämän vallankumouksen ympärille.

Kestävän tyylikkyyden aika on tullut!

Me olemme IVALO

Me olemme tämän kytevän muotivallankumouksen sielu. IVALOlle tärkeintä on tiimi. Me olemme voimakas ja intohimoinen ryhmä täynnä muotihulluja, ohjelmoinnin mestareita, uhkarohkeita bisnesneroja sekä väsymättömiä seikkailijoita. Me olemme IVALO.

Matti Lamminsalo

Matti Lamminsalo

Co-Founder & CEO

+358 40 500 2607

matti@ivalo.com

Antti Seppälä

Antti Seppälä

Co-Founder & Partner Relations

+358 40 066 0966

antti@ivalo.com

Lauri Lännenmäki

Lauri Lännenmäki

Co-Founder & UI/UX Designer

+358 44 513 1321

lauri@ivalo.com

Ida Nyrhinen

Ida Nyrhinen

Brand & Marketing Manager

+358 40 197 2423

ida@ivalo.com

Juha-Pekka Rajaniemi

Juha-Pekka Rajaniemi

CTO

juha@ivalo.com

Stella Saastamoinen

Stella Saastamoinen

Content Creator

stella@ivalo.com

Jani Lindqvist

Jani Lindqvist

Cloud Architect

jani@ivalo.com

Patrik Keinonen

Patrik Keinonen

Principal Engineer

patrik@ivalo.com

Eero Böök

Eero Böök

Head of Men's Fashion

+44 7449 313 528

eero@ivalo.com

Crista Repo

Crista Repo

Fashion Scout

crista@ivalo.com

Kenia Avendano

Kenia Avendano

Fashion Scout

kenia@ivalo.com

Aloita oma muotivallankumouksesi nyt

Haluamme nostaa kaikki lupaavimmat muotisuunnittelijat kansainväliseen valokeilaan ja muuttaa muotimaailman kulkua. Suurin arvomme on kestävä kehitys, sekä iki-tyylikäs muoti.

Key point Muotia rakastavien yhteisö
Key point Yli 200 nousevaa muotisuunnittelijaa
Key point Muotisuunnittelijoita 15 eri maasta ympäri Eurooppaa
Key point Tarkasti kuratoidut huippusuunnittelijat ja brändit

IVALO Manifesto

Muoti on kaunista. Se on kertomus yksilöllisyydestä, rakkaudesta, unelmista sekä uskomattoman hienosta kädentaidosta.

Valintamme määrittelevät meitä. Ikonisista mekoista, paitoihin, hameisiin sekä korkeisiin korkoihin; materiaalien merkitys suunnittelun ohella on olennaista. Muotivalinnoillasi kerrot maailmalle kuinka upea oletkaan.

Muotimaailma on äkkipikainen, karu ja kylmä paikka, missä vain suurimmat tekijät selviävät. Kertakäyttömuotia ihannoidaan ja määrä korvaa usein laadun, massamuoti voittaa yksilöllisen tyylikkyyden, liikevaihto valitaan läpinäkyvyyden ylitse.

Muotisuunnittelijat ja muodinluojat ovat intohimoisia olentoja. He jättävät palan sielustaan jokaiseen suunnittelemaansa luomukseen.

Tässä massamuotia ihannoivassa maailmassa nämä lahjakkaat taiteilijat jäävät valitettavasti huomiotta.

Maailma on täynnä piilotettuja design-timantteja; piilotettua kauneutta sekä sielukasta muotisuunnittelua. Harva löytää näiden luokse, harva pääsee ikinä jakamaan näiden timanttien sanomaa.

IVALO muuttaa tämän kaiken. IVALO on valmis tekemään muotimaailmasta paremman. Me olemme kansainvälinen ääni juuri näille suunnittelijoille ja taiteilijoille. Me olemme digitaalisesti lahjakkain yhteisö täynnä muodinrakastajia.

Tästä alkaa muotivallankumous; sinun oma yksilöllinen muotivallankumouksesi. Kestävän kehityksen vallankumous.

IVALO MEDIASSA