Tämä on IVALO

IVALO on palkittu kestävään kuluttamiseen tähtäävän muodin kaiken kattava myyntialusta, joka tukee maailman nuoria ja nousevia muotisuunnittelijoita ja pieniä muotitaloja. Sivuiltamme löydät paljon yksilöllisiä ja uniikkeja tuotteita, jotka kestävät laadukkaina pitkään, sekä mielenkiintoisemmat vaihtoehdot pikamuotiketjujen tarjonnalle.

IVALO lanseerattiin lokakuussa 2016. Tällä hetkellä olemme kasvaneet kansainväliseksi huipputiimiksi, jossa yhdistyvät asiantuntijuus ja innovaatio muodin myynnistä, markkinoinnista sekä verkkopalvelujen ohjelmoinnista ja kehittämisestä. IVALO tukee muotikaupan kestävää kehitystä ja tarjoaa paremman vaihtoehdon kertakäyttö- sekä massamuodin ostamiseen.

Kestävän tyylikkyyden aika on tullut!

Me olemme IVALO

Matti Lamminsalo

Matti Lamminsalo

Co-Founder & CEO

+358 40 500 2607

matti@ivalo.com

Antti Seppälä

Antti Seppälä

Co-Founder & Partner Relations

+358 40 066 0966

antti@ivalo.com

Lauri Lännenmäki

Lauri Lännenmäki

Co-Founder & UI/UX Designer/Developer

+358 44 513 1321

lauri@ivalo.com

Ida Nyrhinen

Ida Nyrhinen

Brand & Marketing Manager

+358 40 197 2423

ida@ivalo.com

Patrik Keinonen

Patrik Keinonen

Teknologiajohtaja

patrik@ivalo.com

Ville Laukkanen

Ville Laukkanen

Ecommerce Manager

ville@ivalo.com

Eero Böök

Eero Böök

Head of Men's Fashion

+44 7449 313 528

eero@ivalo.com

Jani Lindqvist

Jani Lindqvist

Cloud Architect

jani@ivalo.com

Stella Saastamoinen

Stella Saastamoinen

Content Creator

stella@ivalo.com

Kenia Avendano

Kenia Avendano

Fashion Scout

kenia@ivalo.com

Bin He

Bin He

Harjoittelija

Aloita oma muotivallankumouksesi nyt

Haluamme nostaa kaikki lupaavimmat muotisuunnittelijat kansainväliseen valokeilaan ja muuttaa muotimaailman kulkua. Suurin arvomme on kestävä kehitys, sekä iki-tyylikäs muoti.

Key pointMuotia rakastavien yhteisö
Key pointYli 200 nousevaa muotisuunnittelijaa
Key pointMuotisuunnittelijoita 15 eri maasta ympäri Eurooppaa
Key pointTarkasti kuratoidut huippusuunnittelijat ja brändit

IVALO Manifesto

Muoti on kaunista. Se on kertomus yksilöllisyydestä, rakkaudesta, unelmista sekä uskomattoman hienosta kädentaidosta.

Valintamme määrittelevät meitä. Ikonisista mekoista, paitoihin, hameisiin sekä korkeisiin korkoihin; materiaalien merkitys suunnittelun ohella on olennaista. Muotivalinnoillasi kerrot maailmalle kuinka upea oletkaan.

Muotimaailma on äkkipikainen, karu ja kylmä paikka, missä vain suurimmat tekijät selviävät. Kertakäyttömuotia ihannoidaan ja määrä korvaa usein laadun, massamuoti voittaa yksilöllisen tyylikkyyden, liikevaihto valitaan läpinäkyvyyden ylitse.

Muotisuunnittelijat ja muodinluojat ovat intohimoisia olentoja. He jättävät palan sielustaan jokaiseen suunnittelemaansa luomukseen.

Tässä massamuotia ihannoivassa maailmassa nämä lahjakkaat taiteilijat jäävät valitettavasti huomiotta.

Maailma on täynnä piilotettuja design-timantteja; piilotettua kauneutta sekä sielukasta muotisuunnittelua. Harva löytää näiden luokse, harva pääsee ikinä jakamaan näiden timanttien sanomaa.

IVALO muuttaa tämän kaiken. IVALO on valmis tekemään muotimaailmasta paremman. Me olemme kansainvälinen ääni juuri näille suunnittelijoille ja taiteilijoille. Me olemme digitaalisesti lahjakkain yhteisö täynnä muodinrakastajia.

Tästä alkaa muotivallankumous; sinun oma yksilöllinen muotivallankumouksesi. Kestävän kehityksen vallankumous.

IVALO Mediassa